Určitě to zná nejedna žena. Přijdete po náročném dnu z práce a doma vás čeká spousta špinavého prádla. Co si budeme nalhávat, praní nepatří zrovna mezi nejoblíbenější činnosti. Jak se tedy této haldy co nejrychleji a nejefektivněji zbavit? Pořídit si oblečení nové je sice jedním řešením, avšak poněkud finančně náročné. Jděte na to jinak, poradíme vám pár triků, díky kterým to lehce zvládnete.

Třídění je základ

Praní začíná již samotným tříděním. Oddělte bílé a barevné, zohledněte i materiál a doporučenou teplotu, která je uvedená na visačkách. Jinak totiž budete prát jemné spodní prádlo, saténovou košili či svetr. Každý z nás chce vypadat upraveně a se zašedlým tričkem či zapraným prádlem žádnou velkou parádu neuděláte.

Důležitý pomocník

Pečlivě vybírejte prací prostředky – gel, kapsle na praní či prací prášek? Možností je více a je jen na vás, po čem sáhnete. Nestárnoucí klasikou je však stále prací prášek. Počítejte s tím, že jeden univerzální vám stačit nebude. Speciální, který obsahuje rozjasňující látky a bělidla, je potřeba na bílé prádlo, aby nepůsobilo sepraně. Na barevné ho však nepoužívejte, pokud nechcete, aby barvy vybledly. V drogerii vám jistě poradí. Místo pracího prášku můžete vyzkoušet i prací gel, který se lépe rozpustí.

Všeho s mírou

Zapomeňte na pravidlo čím více, tím lépe. V tomto případě to opravdu neplatí, spíše naopak. Pokud dáte pracího prostředku příliš, mohou na oblečení zůstat usazené zbytky. Malé množství zase nemusí stačit na odstranění všech nečistot. Ideální proto zůstává zlatá střední cesta.

Hebké, měkké, voňavé

Na opravdu špinavé prádlo použijte odstraňovače skvrn – naneste je na nejvíce znečištěná místa. Chcete-li, aby byly všechny kousky oblečení krásně měkké a hebké na dotek, příjemně se nosily, méně se mačkaly a snadněji se žehlily, nezapomeňte na aviváž. Ta se postará i o příjemnou a svěží vůni.

Péči věnujte i pračce

Aby vám prádlo vždy krásně vonělo, nezapomeňte pečovat také o samotnou pračku. Speciální čistič pračky odstraní nejen pachy, ale i nečistoty a vodní kámen z těžko dostupných míst. Díky tomu bude vaše pračka prát zase jako nová.

Přenechte to profesionálům

Chcete-li se praní zcela vyhnout, pak je tu ještě jedna možnost. Můžete vaše prádlo svěřit profesionálům, kteří se o něj kompletně postarají za vás – vyperou, vyžehlí, naškrobí, provedou drobné opravy. Budete to tak mít zcela bez starostí!